Usługi alpinistyczne, czyli jakie?

21.12.2023
kategorie: prace alpinistyczne

Usługi alpinistyczne, znane również, jako prace wysokościowe wykonywane są przez specjalistów z zakresu dostępu linowego i alpinizmu przemysłowego. Jeśli chcesz dowiedzieć się na ten temat więcej, czytaj dalej!

Instalacje elektryczne niskoprądowe

Jako Steiger Team wykonujemy szeroki zakres prac alpinistycznych, w tym montaż i serwis instalacji elektrycznych niskoprądowych. W naszym portfolio znajdziecie realizacje takie jak montaż sieci światłowodowych, systemów LAN i instalacji przeciwpożarowych w różnych lokalizacjach, w tym fabrykach, elektrowniach i obiektach publicznych. Przykładowe projekty obejmują prace w elektrowni Jaworzno III, fabryce silników Daimler w Jaworze, zakładach Saint Gobain w Dąbrowie Górniczej oraz instalacje w Parku Polska w Mszczonowie.

Montaż i demontaż konstrukcji

W zakresie montażu i demontażu konstrukcji realizowaliśmy liczne projekty, takie jak montaż struktury linii montażowej pojazdów szynowych w Alstom Konstal S.A. w Chorzowie, wymiana fasady szklanej w TVN S.A. w Warszawie, montaż konstrukcji aluminiowych i fasady szklanej budynku My Zeil we Frankfurcie nad Menem. Nasza firma zajmowała się także ochroną przeciwkorozyjną konstrukcji w elektrociepłowni PKN Orlen we Włocławku oraz montażem i instalacją LAN, oraz systemów detekcji i sygnalizacji pożaru w NZOZ w Przemyślu.

Czyszczenie elewacji

Jako Steiger Team wykonaliśmy szereg prac związanych z czyszczeniem i myciem elewacji, zarówno w obiektach komercyjnych, jak i przemysłowych. Przykłady naszych realizacji obejmują czyszczenie i renowację fasady aluminiowej w Maspex sp.z o.o. w Tychach, serwis i czyszczenie konstrukcji w fabryce Donaldson w Skarbinierzu, a także czyszczenie i naprawę rur wlotowych młyna cementowego w Ekocem – Górażdże Cement S.A. w Dąbrowie Górniczej.

Czyszczenie, zabezpieczanie dachów

Zajmujemy się również czyszczeniem i zabezpieczaniem dachów, które są fundamentalnymi elementami każdego budynku. Dzięki wykorzystaniu technik alpinistycznych jesteśmy w stanie efektywnie czyścić i konserwować dachy, zapewniając im długotrwałą ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Wśród naszych realizacji w tym zakresie znajduje się praca na dachu Polskiej Grupy Górniczej sp.z o.o. KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast w Woli, gdzie wykonaliśmy prace dachowe i instalacje rynien.

Montaż orynnowania

Kolejną usługą alpinistyczną, którą się profesjonalnie zajmujemy, jest montaż orynnowania. Możemy pochwalić się takimi realizacjami, jak prace na obiektach Polskiej Grupy Górniczej sp.z o.o. KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast w Woli, gdzie firma odpowiadała za instalację rynien i pracę na dachu.

Jak widać, w zakres usług alpinistycznych wchodzi dużo elementów, które wykonujemy już od wielu lat. A czy Wy wiedzieliście, jak wiele realizacji już za nami? Macie jakieś doświadczenia z pracami na wysokości? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!