Usługi alpinistyczne, prace wysokościowe w dostępie linowym

Są miejsca, do których dostęp wydaje się niemożliwy lub mocno ograniczony… W takich przypadkach z pomocą przychodzi doświadczenie w pracach w dostępie budowlanym i linowym!

Nasz zespół składa się z doświadczonych techników dostępu linowego oraz operatorów podestów ruchomych, dzięki czemu bardzo często udaje nam się prowadzić działania w miejscach dla innych niedostępnych. Właśnie ten fakt wyróżnia nas spośród innych firm – praktycznie pełen zakres prac ujętych w naszej ofercie prowadzony może być od poziomu ziemi wzwyż!

Wszystkie prace prowadzone na wysokościach wykonywane są na najwyższym poziomie bezpieczeństwa – zgodnie z wymogami systemów pracy w dostępie linowym (IRATA, SPRAT) oraz dostępu z wykorzystaniem podestów ruchomych. Dzięki posiadanym uprawnieniom do przeprowadzania kontroli wykorzystywanego przez nas sprzętu jesteśmy w stanie zaoferować usługi na najwyższym poziomie – nie tylko w temacie jakości, ale i bezpieczeństwa!

Czym są prace wysokościowe?

Prace wysokościowe bądź usługi alpinistyczne – te dwie nazwy są używane najczęściej jako określenie działań, które wykonywane są na wszelkiego rodzaju podwyższeniach. Mogą być to m.in. drabiny, rusztowania czy stropy. Kluczową kwestią jest to, aby pracownicy znajdowali się na wysokości powyżej 1 metra w stosunku do powierzchni ziemi lub podłogi. Wykluczeniu podlegają wszelkiego rodzaju prace powyżej tej wysokości, podczas wykonywania których pracownicy zabezpieczani są przed wypadnięciem obudową o wysokości minimum 1,5 m lub w inny, określony sposób. Wszelkie kwestie zwiane z pracami wysokościowymi zostały obszernie wyjaśnione w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Socjalnej w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.

Prace wysokościowe, alpinistyczne – przykładowe działania

Zlecenia alpinistyczne wykonywane przez naszą firmę są różnorodne, a do każdego z nich podchodzimy profesjonalnie i rzetelnie. Podejmujemy się zadań takich jak:

Kto może wykonywać prace alpinistyczne?

Roboty alpinistyczne są jednymi z najbardziej niebezpiecznych prac. To właśnie podczas ich wykonywania bardzo często dochodzi do wypadków przy pracy skutkujących utratą zdrowia oraz życia. Warto podkreślić, że do wykonywania prac wysokościowych konieczne jest właściwe przeszkolenie związane ze: szkoleniami BHP, instruktażem stanowiskowym, a także kursem alpinisty przemysłowego. Dzięki niemu pracownik posiada odpowiednią wiedzę pozwalającą na dokładne i bezpieczne wykonywanie powierzonych zadań, a także zna zasady działania urządzeń zabezpieczających. Ponadto wymagane jest orzeczenie lekarskie zezwalające określonemu pracownikowi na wykonywanie pracy na wysokości powyżej 1 metra nad powierzchnią ziemi. Warto podkreślić, ze nasi technicy posiadają także certyfikaty: IRATA, SPRAT i UDT, które pozwalają na podejmowanie specjalistycznych działań w systemie linowym oraz budowlanym.

Czym są usługi wysokościowe w dostępie budowlanym oraz linowym?

Prace wysokościowe oferowane przez naszą firmę mogą być wykonywane w dostępie budowlanym oraz linowym. Pierwsza z nich polega na wykonywaniu działań alpinistycznych na podestach, rusztowaniach oraz podnośnikach. Pojęciem tym określane są również usługi alpinistyczne świadczone na masztach, kratownicach oraz słupach. W usługach alpinistycznych wykonywanych w dostępie linowym wykorzystywane są liny i innego rodzaju sprzęt, w celu wykonania powierzonych zadań w podwieszeniu lub podparciu. Wykorzystywany jest on zazwyczaj w przypadku trudno dostępnych miejsc, a także tam, gdzie wykorzystanie dostępu budowlanego jest szczególnie niebezpieczne oraz generuje zbyt duże koszty.

Prace na wysokościach – jak wybrać firmę?

Prace alpinistyczne na wysokości powinny być wykonywane z największą starannością o rzetelne zrealizowanie zadań, jak i o zachowanie wszelkich aspektów bezpieczeństwa. W związku z tym przykładamy ogromną wagę do wyszkolenia naszych pracowników oraz zapewnienia im najwyżej jakości akcesoriów zabezpieczających. Dodatkowo wybierając firmę do prac na wysokości, warto zwrócić uwagę na jej doświadczenie, zwłaszcza w aspekcie związanym z zakresem konkretnych działań na wysokościach, które będą wykonywane. Dobrą decyzją jest wybór przedsiębiorstwa działającego na rynku od długiego czasu. Zazwyczaj jest to przejaw wysokiej jakości świadczonych usług alpinistycznych oraz sporej elastyczności w kwestii wykonywanych usług.