Czyszczenie, mycie elewacji

Jedną z naszych specjalności jest mycie /czyszczenie, a także serwis i ekspertyzy wszelkiego rodzaju powierzchni – od szklanych i aluminiowych fasad budynków, przez konstrukcje, na wnętrzach kotłów przemysłowych kończąc. Stosujemy techniki nisko i wysokociśnieniowe, nieobce nam także prace z powierzchniami delikatnymi.

Nie bez znaczenia zostaje tu podjęcie przez nas współpracy z jednym z wiodących producentów chemii, w tym także profesjonalnych środków czyszczących, na świecie – niemiecką firmą ILKA.

W zakres naszych usług wliczyć także można malowanie i natrysk powłok antykorozyjnych oraz nietypowe prace konserwatorskie (np. czyszczenie powierzchni przy użyciu suchego lodu).

Jeżeli mają Państwo do czynienia z brudem pozornie nie do usunięcia – prosimy o kontakt, a może nasze doświadczenie pozwoli nam się z nim uporać!

Oferta:

Pięknie wyglądająca fasada domu czy kamienicy to wizytówka każdego budynku. Odczyszczenie kurzu i brudu narosłego na ścianie budowli latami nie jest proste i potrzeba do tego specjalistycznych technik. Ponadto każda ściana jest inna. Nasza firma zapoznała się jednak przez wiele lat niemal z każdym typem budynku – czyszczenie elewacji to więc dla nas chleb powszedni. Jeśli szukasz profesjonalnej ekipy, dla której mycie elewacji to praktyki poparte latami doświadczenia, dobrze trafiłeś.

Na czym polega czyszczenie elewacji?

Czyszczenie elewacji ma wiele różnych twarzy i do każdej fasady należy dobrać odpowiednią metodę. Aby to zrobić, warto zapoznać się w pierwszej kolejności z typem budynku, z jakim mamy do czynienia, oraz stanem jego zabrudzenia. Przykładowo, w przypadku elewacji pokrytej starym tynkiem mineralnym, mycie elewacji powinno być częstsze, będzie także trwało dłużej, gdyż ten materiał ma tendencje do zatrzymywania brudu w swojej strukturze. Potrzebny będzie też specjalny środek do czyszczenia elewacji. Natomiast tynki silikonowe, silikatowe i akrylowe są dużo prostsze w obsłudze i ich czyszczenie zazwyczaj jest łatwiejsze, jednak należy dobrze oszacować stan i stopień zabrudzenia elewacji. Czasem, po umyciu elewacji należy ją także odnowić czy odpowiednio zakonserwować, dlatego warto zerknąć na nasze pozostałe usługi wysokościowe.

Mycie elewacji – cena

Czyszczenie elewacji to proces, który, jak już zostało wspomniane, różni się w zależności od struktury i charakteru elewacji. Oferujemy czyszczenie elewacji fasad szklanych i aluminiowych, a także tradycyjnych, tynkowych kamienic. Prace z powierzchniami delikatnymi będą wymagały odpowiednich detergentów, innego rodzaju powierzchnie można umyć pod ciśnieniem. Oferujemy mycie elewacji z użyciem techniki wysokociśnieniowej i niskociśnieniowej, a także malowanie elewacji wraz z natryskiem antykorozyjnym, co jest niezmiernie ważne dla konserwacji budynku (szczególnie wiekowego). Ceny mycia elewacji zależą od powierzchni budynku oraz stopnia jego zabrudzenia, charakteru itp. i zależnie od firmy kształtują się one na poziomie od 15 do nawet 32 złotych za metr kwadratowy. Steiger Team proponuje konkurencyjne ceny i wysoką jakość usług – skontaktuj się z nami i sprawdź, co możemy Ci zaproponować.

Jak umyć elewację?

Jeśli zdajesz sobie pytanie jak umyć elewację, musisz zastanowić się najpierw, czy stopień zabrudzeń kwalifikuje się do samodzielnego mycia. Wiele zabrudzeń trzeba oczyścić myjką ciśnieniową, należy jednak pamiętać, że w przypadku starych domów i delikatnych powierzchni, odradza się mycie pod ciśnieniem. W takim przypadku należy użyć specjalnego detergentu. Oczywiście, jeśli fasada budynku jest zabrudzona w niewielkim stopniu, wystarczy dokładnie umyć ją delikatnym środkiem myjącym i gąbką – rzadko jednak zdarza się, aby elewacja była tak mało zabrudzona. Bardzo często na jej powierzchni pojawiają się grzyby i glony, do których usunięcia potrzebny jest specjalny preparat. Warto więc skorzystać ze specjalistycznej pomocy.