Instalacje elektryczne niskoprądowe

Podstawą naszej oferty są usługi elektryczne. Wiele lat pracy w zawodzie, zarówno na tych mniejszych jak i większych projektach, pozwoliło nam na zdobycie bogatego doświadczenia obejmującego co najmniej kilka rodzajów instalacji niskoprądowych.

Szerokie spektrum naszych usług obejmuje m.in.:

Czym są instalacje elektryczne niskoprądowe?

Instalacje elektryczne niskoprądowe są układami, w których skład wchodzi wiele sieci i systemów. Mają niezwykle szerokie zastosowanie. Pozwalają na stworzenie odrębnego źródła zasilania dla urządzeń mających m.in. wpływ na bezpieczeństwo oraz stworzenia przewodowych i bezprzewodowych sieci. Ich cechą charakterystyczną jest praca w niskim napięciu, którego maksymalne wartości to 1 kV w przypadku prądu zmiennego oraz 1,5 kV dla stałego. Ponadto szerszą definicję „instalacji elektrycznej” znaleźć można w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracyjnych z dnia 16 sierpnia 1999 roku w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych.

Oprócz wyżej wymienionych, wśród często montowanych systemów niskoprądowych wyróżnić można także:

Zakładanie instalacji elektrycznej – kto może to zrobić?

Montaż wszelkiego rodzaju instalacji elektrycznej nie jest prostym zadaniem, dlatego do wykonania go konieczne jest zatrudnienie wykwalifikowanych specjalistów. Konieczne są uprawnienia SEP, które zdobywa się, zdając egzamin po ukończeniu specjalistycznego kursu przygotowującego do wykonywania zawodu. Warto podkreślić, że uprawnienia te muszą być cyklicznie odnawiane co 5 lat. Wybierając firmę świadczącą usługi montażu instalacji niskoprądowych, warto wybrać doświadczone przedsiębiorstwo o długoletniej, ugruntowanej renomie na rynku, czyli takie, jakim jest Steiger Team. Dodatkowo możemy pochwalić się doświadczonymi, szeroko wykwalifikowanymi specjalistami, którzy wkładają mnóstwo wysiłku w jak najlepsze wykonanie powierzonych im zadań.

Co to sieci światłowodowe i do czego służą?

Montaż sieci światłowodowych jest jednym z wielu zadań realizowanych przez naszą firmę. Czym one są? To system niezwykle trwałych przewodów wykonanych z tworzywa sztucznego i włókna szklanego, dzięki którym możliwy jest bardzo szybki, niczym niezakłócony przepływ m.in. danych. Może być wykorzystywany zarówno do przesyłu informacji za pomocą sieci Internet, ale i sygnału telewizyjnego oraz telefonicznego. Warto podkreślić, że sieci światłowodowe wykorzystywane są również: w medycynie, wszelkiego rodzaju czujnikach oraz do zasilania w miejscach, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie można użyć metalowych kabli. System ten cechuje wysoka bezawaryjność.

Wyróżniamy 3 typy sieci światłowodowych:

Projektowaniem oraz budową sieci światłowodowych zajmują się profesjonalne firmy, a usługi tego znajdują się także w naszej ofercie. Zakładanie sieci światłowodowych może być wykonane drogą ziemną lub napowietrzą.

Jak sprawdzić zasięg światłowodu?

Warto podkreślić, że sieci światłowodowe służące do przesyłu multimediów oraz innych danych mają określony zasięg. U każdego operatora jest on inny, dlatego przed zainstalowaniem np. Internetu światłowodowego we własnym domu czy firmie, warto sprawdzić na specjalnie przygotowanych przez nich mapach, czy konkretny adres znajduje się w zasięgu światłowodowym. Ponadto nasza firma posiada w zakresie świadczonych usług pomiary związane z sieciami światłowodowymi.