Realizacje technik alpinistycznych w Katowicach i nie tylko

26.02.2024
kategorie: prace alpinistyczne

Prace wysokościowe wymagają odpowiedniego doświadczenia i zabezpieczenia, jednak niewątpliwie dzięki technikom alpinistycznym możliwe staje się przeprowadzenie prac w trudno dostępnych miejscach. Poznaj kilka realizacji, podczas których wykorzystano techniki wysokościowe.

Zabezpieczenie dachu Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach

Jedną ze słynnych realizacji, podczas których wykorzystano techniki alpinistyczne, było zabezpieczenie dachu budynku Wydziału Prawa i Administracji w Katowicach Uniwersytetu Śląskiego na potrzeby koncertu w ramach Sky Live Festival. Alpiniści przemysłowi z naszego zespołu wykorzystując swoje umiejętności i specjalistyczny sprzęt, podjęli się montażu siatek ochronnych i innych niezbędnych elementów asekuracyjnych, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia. Dzięki zaawansowanym technikom alpinistycznym możliwe było dokonanie oceny stanu technicznego dachu w celu upewnienia się, że jest on w stanie wytrzymać dodatkowe obciążenie związane z organizacją wydarzenia.

Prace alpinistyczne w Parku Polska w Myszkowie

Zaawansowane prace wysokościowe zostały także przeprowadzone przy okazji montażu instalacji oddymiania w Parku Polska w Myszkowie. Wymagały one precyzyjnego i bezpiecznego umieszczania komponentów na konstrukcjach budynku. Konieczne było także zainstalowanie sieci światłowodowej i LAN niezbędnych do zapewnienia szybkiego i niezawodnego połączenia internetowego. Dzięki technikom alpinistycznym stało się możliwe przeprowadzenie kabli i urządzeń sieciowych w przestrzeniach, gdzie tradycyjne metody mogłyby okazać się niewystarczające. Podczas realizacji tego zadania został również zamontowany system detekcji i sygnalizacji przeciwpożarowej. Sprawne wykonanie prac wysokościowych umożliwiło wykonanie zlecenia zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, ale także znacznie skróciło czas jego realizacji, ograniczając zakłócenia w normalnym funkcjonowaniu obiektu.

Odnowienie fasady kościoła św. Pawła w Rudzie Śląskiej

Skorzystanie z technik alpinistycznych okazało się konieczne również w ramach prac konserwatorskich przy zabytkowej fasadzie Kościoła św. Pawła w Rudzie Śląskiej. Nasi alpiniści przemysłowi wyposażenie w specjalistyczny sprzęt przeprowadzili ręczne tynkowanie budynku. Dzięki dostępowi linowemu możliwe było bezpieczne dotarcie do trudno dostępnych miejsc na fasadzie zabytkowego kościoła, gdzie zwykłe rusztowania nie znalazłyby zastosowania. Prace te wymagały nie tylko umiejętności alpinistycznych, ale również wiedzy z zakresu technik tynkarskich i konserwacji zabytków, aby zapewnić, że nowa warstwa tynku będzie odpowiednio dopasowana do charakteru obiektu. Użycie technik alpinistycznych w tak delikatnych i precyzyjnych pracach pozwoliło na zachowanie autentyczności i estetyki zabytkowej fasady, jednocześnie zapewniając jej ochronę i trwałość na kolejne lata.

To tylko niektóre z licznych realizacji, które udało nam się przeprowadzić na terenie województwa śląskiego. Pozostałe projekty znajdziesz na naszej stronie internetowej. Koniecznie sprawdź, jakimi pracami wysokościowymi się zajmujemy, a przekonasz się, że jesteśmy w stanie Ci pomóc.