Na czym polega profesjonalne mycie elewacji i co można wyczyścić?

27.03.2023
kategorie: Aktualności, mycie elewacji

Mycie elewacji nie jest proste, w szczególności, jeśli mamy do czynienia ze starym budynkiem lub z nietypowym, jak szklany biurowiec. Wtedy potrzebna jest pomoc specjalistów, w dzisiejszym artykule wyjaśnimy, na czym dokładnie polega specjalistyczne mycie elewacji i jakie powierzchnie można wyczyścić.

Jak elewację myją profesjonaliści?

Specjaliści od mycia elewacji mogą umyć wiele różnych powierzchni, specjalizują się w dużej mierze na czyszczeniu tradycyjnych fasad kamienic, ale też tych bardziej niestandardowych – wykonanych ze szkła lub z aluminium.

Profesjonaliści fasadę myją różnymi sposobami i narzędziami, wszystko to zależy od rodzaju elewacji, tynku, jak i stopnia zabrudzenia. Najczęściej wykorzystuje się myjkę ciśnieniową do mycia elewacji, ale nie sprawdzi się ona w każdym przypadku. Kiedy do czynienia mamy ze starym domem, mycie pod ciśnieniem może być zbyt mocne, wtedy lepiej użyć specjalistycznego detergentu. Natomiast w przypadku ciężkich, trudnych do usunięcia zabrudzeń specjaliści mogą zaproponować czyszczenie powierzchni przy użyciu suchego lodu.

Na czym polega mycie elewacji szklanych?

Mycie elewacji szklanych jest niezwykle trudne, zwykle z tego rodzaju fasadami mamy do czynienia w biurowcach, czyli w wielopiętrowych budynkach. Czyszczenie takiej fasady wymaga specjalistycznego sprzętu, podnośników, asekuracji, profesjonaliści powinni korzystać także z technik alpinistycznych. Mycie szklanych fasad wymaga doświadczenia, to delikatna powierzchnia. Dlatego, mimo że mycie elewacji karcherem czy myjką ciśnieniową jest bardzo skuteczne, to w przypadku powierzchni szklanych należy wykorzystać inne metody. Czyszczenie elewacji szklanej przebiega przy użyciu wody demineralizowanej i specjalnej miękkiej szczotki na kiju teleskopowym. Dzięki specjalnej gąbce do powierzchni szklanych na oknach nie powstają zacieki ani smugi. Specjaliści w zależności od rodzaju fasady dobierają odpowiednią nakładkę na szczotkę teleskopową, zwracają uwagę na jej materiał, rozmiar, jak i kształt. To wszystko wpływa na finalny efekt czyszczonej elewacji.

Co poza elewacją szklaną mogą wyczyścić profesjonaliści?

Profesjonalne firmy alpinistyczne mogą nie tylko umyć szklane fasady, ale też wszystkie detale, które znajdują się na ścianie, jak znaki, szyldy czy inne dekoracje. Co więcej, specjaliści przy użyciu technik alpinistycznych mogą także przyjmować zlecenia na mycie okien na wysokościach, to wygodna opcja, ponieważ nie wymaga rozkładania rusztowania czy wynajmowania podnośnika, dzięki czemu mycie okien na wysokości jest szybsze.

Profesjonaliści, którzy zajmują się czyszczeniem elewacji szklanych, wykonują także inne prace wysokościowe, jak:

Często przy czyszczeniu fasady budynku, okazuje się, że trzeba ją dodatkowo odnowić i zakonserwować, by była bardziej odporna na brud, dlatego warto zlecić to firmie, która oferuje szereg różnych usług na wysokościach.