Montaż konstrukcji na wysokościach na Śląsku — lista specjalistów

01.03.2023
kategorie: Aktualności, montaż i demontaż konstrukcji

Może i montaż konstrukcji na wysokościach nie jest dziś tak niebezpieczny, jak za czasów Rewolucji Przemysłowej, ale prace te i tak nie są przeznaczone dla każdego. Zgodnie z przepisami, tylko fachowcy z odpowiednimi uprawnieniami mogą podejmować się tych zadań, a mając na uwadze potencjalne ryzyko, warto wybierać tych wykonawców, którzy spiszą się jak najlepiej i nie stworzą dodatkowego zagrożenia. Przedstawiamy więc listę śląskich specjalistów od montażu konstrukcji stalowych na wysokościach i nie tylko, na których można liczyć.

  1. Montaż i demontaż konstrukcji z Steigerteam
  2. Konstrukcje stalowe Promus
  3. P.U. Renomex od konstrukcji stalowych na Śląsku
  4. Montaże, demontaże i remonty z ZUW Walawski
  5. Konstrukcje stalowe w na Śląsku i w Zagłębiu razem z Hurtem Serwis

Montaż i demontaż konstrukcji z Steigerteam

Widok rekordowo wysokich biurowców czy nawet drapaczy chmur nie wzbudza już może aż takich emocji, ale w dalszym ciągu warto pamiętać, że ktoś te budynki musi stawiać i je konserwować. To samo dotyczy coraz większych hal produkcyjnych czy sklepowych. Tym i nie tylko zajmują się nasi specjaliści w Steigerteam z siedzibą przy ulicy Armii Krajowej 192/7 w Katowicach. Owoce oferowanej przez nas pracy w zakresie konstrukcji stalowych oraz innych usług wysokościowych można oglądać na Śląsku i poza nim. Fachowcy w Steigerteam specjalizują się bowiem w montażu oraz demontażu wszelkich konstrukcji stalowych, a także systemów instalowanych ze zwyżek lub systemów linowych.

Dzięki certyfikatom IRATA, SPRAT oraz UDT nasi alpiniści są gotowi do pracy nawet w najbardziej uciążliwych warunkach. Jako Steigerteam, realizowali montaż konstrukcji stalowych i wysokościowych między innymi podczas zabezpieczania dachu Wydziału Prawa i Administracji UŚ podczas SLF, a także w ramach montażu konstrukcji linii montażowej pojazdów szynowych Alstom Konstal S. A. w Chorzowie. Warto wspomnieć, że naszą pracę doceniają klienci z Polski i nie tylko, ponieważ firma Steigerteam realizowała między innymi wymianę fasady szklanej dla TVN S.A. w Warszawie oraz montaż konstrukcji aluminiowej i szklanej fasady budynku centrum handlowego My Zeil we Frankfurcie.

Konstrukcje stalowe Promus

To jak użyteczny może być montaż konstrukcji stalowych podczas codziennego użytkowania pokazują specjaliści z Promus. Siedziba firmy znajduje się przy ulicy Społecznej 8A w Sosnowcu. Zajmując się między innymi montażem konstrukcji stalowych w Katowicach i na całym Śląsku, od lat fachowcy z Promus swoją pracą starają się wpisać w industrialny krajobraz regionu. Tworzą oni bowiem wytrzymałe hale stalowe, które są odporne na czynniki zewnętrzne, a przy tym nie odbiegają charakterem od reszty miejskiego krajobrazu.

P.U. Renomex od konstrukcji stalowych na Śląsku

P.U. Renomex siedzibę ma przy ulicy Kamiennej 36/4 w Rudzie Śląskiej, a swoje działania prowadzi na terenie całego Śląska, Polski, a także poza granicami kraju, np. w Czechach, Danii czy Francji. Alpiniści z Rudy Śląskiej specjalizują się w montażu i demontażu konstrukcji stalowych, instalacji balustrad oraz schodów.

Montaże, demontaże i remonty z ZUW Walawski

ZUW Walawski to specjaliści od montażu i remontów kominów, usuwania obiektów niebezpiecznych i nie tylko. Siedzibę posiadają w Gliwicach przy ulicy Spacerowej 96, a na swoją dobrą opinię pracują od 1988. roku. Swoją pracę wykonują z wykorzystaniem rusztowań, zwyżek, ale również stosując techniki alpinistyczne. Warto wspomnieć, że podczas likwidacji obiektów niebezpiecznych, tym bardziej na wysokościach, fachowcy z ZUW Walawski przykładają szczególną wagę do wszelkich przepisów i zasad BHP.

Konstrukcje stalowe w na Śląsku i w Zagłębiu razem z Hurtem Serwis

Firma Hurtem Serwis specjalizuje się w stawianiu konstrukcji stalowych, takich jak hale produkcyjne, które mają spełniać wszystkie wymagania klienta. Ich siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej przy ulicy Kasprzaka 19, a działania wykonują na terenie Zagłębia, a także Śląska. Priorytetem jest dla nich rzetelne podejście do pracy oraz współpraca długoterminowa, która pozwala na jeszcze lepsze dopasowanie projektu do oczekiwań zleceniodawcy. Warto wspomnieć również o tym, że każda postawiona konstrukcja stalowa po zakończeniu ostatnich działań, sprawdzana jest przez doświadczonych inspektorów BHP właśnie z Hurtem Serwis.

Jak więc widać, industrialnie ukierunkowany Śląsk może pochwalić się fachowcami, którzy specjalizują się w dość trudnej pracy, jaką jest montaż konstrukcji stalowych. Specjaliści ze Steigerteam, dzięki uprawnieniom wysokościowym pomagali przy realizacji eventów lokalnych, jak również brali udział i kontynuują działania, przy pracach wysokościowych na dużą skalę. Promus to firma, która swoją pracą w innowacyjny sposób stara się rozbudowywać klasyczny już śląski krajobraz. Specjaliści z Renomex swoje usługi oferują klientom lokalnym, ale nie boją się również przyjmować zleceń z całego świata. Fachowcy z ZUW Walawski doskonalą za to swoją pracę już od 1988 roku, a zespół z Hurtem Serwis dba nie tylko o poprawny montaż konstrukcji, ale również o późniejsze ich sprawdzenie przez wyspecjalizowanych inspektorów.