Kiedy są potrzebne usługi alpinistyczne?

20.07.2023
kategorie: Aktualności, prace alpinistyczne

Prace wysokościowe stanowią nieodłączny element wielu dziedzin takich jak budownictwo, instalacje elektryczne czy konserwacja infrastruktury. Umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc bez względu na ograniczenia terenowe czy też architektoniczne, ponieważ alpiniści przemysłowi, wykorzystując specjalistyczne sprzęt, są w stanie bezpiecznie poruszać się na wysokościach. Podpowiemy Ci, kiedy zachodzi potrzeba skorzystania z tego typu usług.

Prace alpinistyczne przy czyszczeniu elewacji budynków

Renowacja elewacji wymaga zastosowania specjalnych technik umożliwiających dokładne usunięcie brudu z zewnętrznych ścian budynku. W przypadku bloków mieszkalnych ustawienie tradycyjnych rusztowań nie wystarczy, aby uzyskać swobodny dostęp do wyższych pięter, dlatego w takim przypadku uzasadnione jest skorzystanie z pomocy firmy świadczącej usługi alpinistyczne. Dzięki elastycznym linom i podnośnikom alpiniści mogą skutecznie manewrować wokół okien i odstających elementów elewacji, zapewniając dokładne i kompleksowe czyszczenie. Przeprowadzanie prac wysokościowych pozwala usunąć osad i naloty, które mogą powodować degradację zewnętrznych ścian budynku.

Koszty mycia i odnawiania elewacji przez profesjonalną firmę alpinistyczną najczęściej są uzależnione od stopnia zaawansowania prac czy też surowca, którym zostały pokryte ściany i mogą wahać się w granicach:

rodzaj usługi alpinistycznej koszt
odkurzanie elewacji 10 – 30 zł/m²
mycie elewacji szklanej 20 – 50 zł/m²
mycie fasady aluminiowej 15 – 40 zł/m²
czyszczenie i renowacja fasady 30 – 80 zł/m²
czyszczenie klinkieru i cegły 20 – 50 zł/m²

Cena za wyczyszczenie elewacji przy skorzystaniu z usług wysokościowych jest dopasowywana do potrzeb każdego klienta indywidualnie, dlatego w celu uzyskania specjalistycznej wyceny warto skontaktować się bezpośrednio z wybraną firmą alpinistyczną. Przeprowadzenie prac wysokościowych w dużej mierze może wpłynąć na oszczędność czasu i obniżyć koszty usługi, ponieważ nie ma potrzeby montażu i demontażu rusztowań, co umożliwia bardziej sprawnie wykonać czyszczenie elewacji.

Usługi wysokościowe przy montażu i demontażu konstrukcji stalowych

Skorzystanie z usług alpinistycznych może okazać się niezwykle pomocne podczas montażu i demontażu konstrukcji stalowych. Pracownicy wykonujący prace wysokościowe mają doświadczenie w stawianiu zarówno rusztowań do przeprowadzania różnego rodzaju działań na podwyższeniu, jak i szkieletów pod budowę obiektów takich jak hale przemysłowe. Dzięki specjalistycznym umiejętnościom i doświadczeniu alpiniści są w stanie zapewnić solidność i trwałość całej konstrukcji stalowej. Wykorzystanie usług alpinistycznych przy montażu i demontażu konstrukcji stalowych może zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i zaoszczędzić czas na wykonanie pracy.

Usługi alpinistyczne podczas montażu instalacji elektrycznych

Prace wysokościowe często okazują się bardzo przydatne podczas zakładania instalacji elektrycznych niskoprądowych — takich jak systemy telekomunikacyjne, kontroli dostępu, przeciwpożarowe, monitoring i inne. Usługi alpinistyczne umożliwiają precyzyjne i skuteczne wykonanie prac na wysokościach, włączając w to montaż kabli, instalację urządzeń oraz przeprowadzanie napraw. Na cenę montażu instalacji elektrycznej niskoprądowej zwykle wpływa stopień skomplikowania systemu i jego rozpiętość. Koszt założenia systemu przez firmę alpinistyczną w zależności od jego rodzaju może przedstawiać się następująco:

rodzaj systemu koszt
system alarmowy 30 – 80 zł/m²
systemy zarządzania budynkiem 40 – 100 zł/m²
dźwiękowy system ostrzegawczy 20 – 60 zł/m²
system kontroli dostępu 30 – 80 zł/m²
rejestrator czasu pracy 30 – 70 zł/m²
systemy oddymiania i sygnalizacji pożarowej budynku 40 – 100 zł/m²

Koszty montażu instalacji niskoprądowych przy skorzystaniu z usług alpinistycznych mogą być nieco niższe niż w przypadku tradycyjnych metod. Prace wysokościowe zapewniają dużą elastyczność w dotarciu do różnych części obiektów.

Usługi alpinistyczne stanowią niezastąpione wsparcie dla wielu branż, umożliwiając efektywne i bezpieczne działania w miejscach o utrudnionym dostępie. Odpowiednio przeszkoleni alpiniści przemysłowi wyposażeni w specjalistyczny sprzęt są w stanie przeprowadzać najbardziej wymagające prace na wysokościach. Dzięki wiedzy i umiejętnościom profesjonalistów prace wysokościowe stają się efektywnym rozwiązaniem, przyspieszającym procesy, redukującym koszty i zapewniającym wysoki poziom bezpieczeństwa.