Jakie prace wysokościowe, alpinistyczne wykonaliśmy na Śląsku?

28.04.2023
kategorie: Aktualności, prace alpinistyczne

Prace na wysokościach wymagają odpowiedniego doświadczenia i uprawnień. Prace alpinistyczne mogą wyglądać różnie, Steiger Team posiada bogate portfolio realizacji zleceń. Dziś przedstawimy wam, jakie prace dokładnie wykonaliśmy na terenie Śląska.

Montaż instalacji elektrycznej

Montaż instalacji elektrycznych wymaga odpowiednich uprawnień, które nadawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. W przeszłości zajmowaliśmy się montowaniem sprzętów elektroinstalacyjnych, przewodów. Najwięcej zleceń wykonaliśmy przy instalacjach elektrycznych niskoprądowych, do których zaliczamy m.in. Systemy PPOŻ., rejestratory czasu pracy, systemy dźwiękowe czy alarmowe. Montaż instalacji elektrycznych przeprowadziliśmy w Saint Gobain Innovative Materials Polska w Dąbrowie Górniczej, gdzie dodatkowo wykonaliśmy instalację sieci światłowodowej oraz LAN. Systemy PPOŻ. zakładaliśmy zaś w NGK Ceramics Polska, również w Dąbrowie Górniczej. Ponadto byliśmy odpowiedzialni za system audiowizualny w centrum biznesowym Face2Face Business Campus w Katowicach.

Montaż konstrukcji

Montaż konstrukcji polega na wybudowaniu odpowiedniego stelaża, który ułatwi wykonanie poszczególnych prac alpinistycznych, ale nie tylko. Zajmujemy się także tworzeniem konstrukcji szkieletowych, które mogą być podstawą obiektów budowlanych czy hal. W Chorzowie wykonaliśmy konstrukcje linii montażowych dla pojazdów szynowych w Alstom Konstal S.A.

Mycie okien biurowców

Mycie okien w dostępie linowym nie jest łatwym zadaniem, w szczególności, kiedy do czynienia mamy ze szklanym, wielopiętrowym biurowcem. Takie prace również znajdują się w naszym portfolio. Przy myciu okien w biurowcach trzeba być uważnym, ponieważ łatwo jest zabrudzić szklaną fasadę. Mycie okien technikami alpinistycznymi wykonaliśmy m.in. w centrum sportowym Bażantowo Sport w Katowicach.

Renowacja fasady budynku

Możemy wyczyścić klinkiery i cegły, czy odkurzyć konstrukcje metalowe, ale nie tylko, ponieważ nasze prace obejmują także renowacje ścian budynku. W przeszłości wykonywaliśmy prace tynkarskie na wysokościach zabytkowego budynku w Rudzie Śląskiej. Musieliśmy wykorzystać nasze umiejętności alpinistyczne i ręcznie narzucać tynk wapienny na fasadę Kościoła św. Pawła, wymagało to precyzji, ponieważ zabytkowe budynki wymagają większej troski.

Inne prace alpinistyczne

Prace na wysokościach to nie tylko czyszczenie elewacji wysokich budynków, czy montaż konstrukcji. Steiger Team zajmuje się także montowaniem różnego rodzaju obiektów na wysokościach. Na swoim koncie mamy montaż akrobatycznych harf na sali sportowej w Katowicach. Z innych prac, byliśmy także odpowiedzialni za zabezpieczenie dachu Uniwersytetu Śląskiego podczas koncertu na Sky Live Festival. Przyjmowaliśmy także bardziej niestandardowe zlecenia, jak czyszczenie czy naprawa rurociągów dolotowych do młyna cementu – z takim zadaniem zmierzyliśmy się w Przemiałowni Ekocem w Dąbrowie Górniczej.

Jak widać, prace alpinistyczne niejedno mają imię. Steiger Team podejmie się różnych prac alpinistycznych. Jeśli nie jesteś w stanie stwierdzić, czy możemy ci pomóc, napisz do nas!