Jakie konstrukcje montują alpiniści?

31.03.2023
kategorie: Aktualności, montaż i demontaż konstrukcji, prace alpinistyczne

Alpiniści przemysłowi wykonują zlecenia, które często są nie do wyobrażenia dla zwykłego śmiertelnika. Dzisiaj pochylimy się nad konkretnymi konstrukcjami instalowanymi przez tych specjalistów. Chcesz dowiedzieć się, co montują alpiniści? Wszystkie szczegóły poniżej!

Montaż konstrukcji stalowych

Montaż konstrukcji stalowej to ogromne przedsięwzięcie, które wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Budowa ze stali najczęściej składa się z wielu elementów, które należy ze sobą sprawnie połączyć. Przykładowe realizacje montażu konstrukcji stalowych to:

Montaż i demontaż konstrukcji stalowych to trudne zadanie, które wymaga znajomości odpowiednich technik do bezpiecznego przeprowadzania prac, jest to więc idealne zadanie dla alpinistów przemysłowych.

Montaż konstrukcji drewnianych

Montaż i demontaż konstrukcji stalowych to nie jedyne przedsięwzięcia, jakimi zajmują się alpiniści przemysłowi. Kolejnym zadaniem, którego się podejmują, jest montaż konstrukcji drewnianych, ich czyszczenie, malowanie, naprawa lub wymiana konkretnych elementów. Takie prace często wykonywane są na zabytkowych budowlach, np. drewnianych kościołach.

Montaż konstrukcji pod panele fotowoltaiczne

Nie da się ukryć, że fotowoltaika to dziedzina, która rozwija się niezwykle dynamicznie. Z tego powodu odnotowujemy sporo przypadków konieczności montażu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne. Coraz częściej na takie instalacje decydują się nie tylko prywatne osoby, ale również właściciele firm, chcący by na ich dachach takie panele powstały. Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu łączy się z utworzeniem specjalnych konstrukcji, które wymagają prac alpinistycznych. Specjaliści po zapoznaniu się ze specyfiką dachu dobierają odpowiednie metody montażu konstrukcji pod panele fotowoltaiczne i korzystając z wiedzy oraz doświadczenia, sprawnie doprowadzają do powstania niezbędnych elementów.

Montaż orynnowania

Kolejnymi konstrukcjami, które montowane są przez alpinistów przemysłowych, są systemy orynnowania. Zadanie to, które wykonywane jest często na bardzo wysokich budynkach, dla osoby bez odpowiedniego przeszkolenia jest skrajnie niebezpieczne. Alpiniści przemysłowi bazując na swoich umiejętnościach, potrafią zamontować orynnowanie nawet na najbardziej wymagających obiektach, a do tego zająć się mogą czyszczeniem tych elementów i niezbędnymi pracami dekarskimi na wysokościach.

Montaż reklam na wysokościach

Montaż reklam na wysokościach to kolejne zadanie dla doświadczonych alpinistów przemysłowych. Reklamy wielkoformatowe mogą znajdować się zarówno na wielokondygnacyjnych wieżowcach, budynkach przemysłowych, biurowcach jak i być wolnostojące. Montaż bilbordu na wysokości wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego sprzętu oraz znajomości technik, tak by prace te przebiegły bezpiecznie i sprawnie, dlatego też montaż konstrukcji reklamowych to idealne zadanie dla alpinisty przemysłowego oferującego usługi wysokościowe.

Jak widać, alpiniści przemysłowi, dzięki swoim umiejętnościom i doświadczeniu w przemieszczaniu się po trudnym terenie, są często zatrudniani do pracy na dużych wysokościach, tam, gdzie tradycyjne metody konstrukcyjne nie są efektywne lub bezpieczne. Korzystając z technik wspinaczkowych, są oni w stanie montować konstrukcje w miejscach niedostępnych dla innych.