Montaż, demontaż konstrukcji

Nasza firma zajmuje się m. in. montażem oraz demontażem konstrukcji stalowych, aluminiowych, a także szklanych fasad budynków. Uczestnictwo w wielu zagranicznych projektach pozwoliło nam na zdobycie bogatego doświadczenia, obejmujące różne techniki montażu, używane na całym świecie. Systemy SCHÜECO jak i WICON nie są dla nas obce!

Nasze projekty obejmowały także prace związane z montażem linii produkcyjnych, co pozwoliło nam rozszerzyć wachlarz oferowanych usług!

Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, iż nasi pracownicy posiadają certyfikaty IRATA, SPRAT oraz UDT, co oznacza, że w naszej ofercie znaleźć można specjalistyczne usługi wysokościowe wykonywane w systemie linowym oraz z wykorzystaniem ruchomych podestów przejezdnych („zwyżek”).

Każda praca na wysokości wymaga odpowiedniego stelaża, na którym można ją wykonywać. Montaż konstrukcji stalowej musi odbywać się z uwzględnieniem odpowiednich norm bezpieczeństwa. Jeśli poszukujesz profesjonalnej ekipy, która potrafi zamontować największą nawet konstrukcję, dobrze trafiłeś.

Montaż konstrukcji – na czym polega?

Zarówno montaż konstrukcji stalowych, jak i demontaż konstrukcji wiąże się z nakładem sił i materiałów, odpowiednio dopasowanych do konkretnej inwestycji. Skonstruowanie stelaża to nie lada wyzwanie! Mamy jednak doświadczenie w tego typu projektach, a także wielu innych pracach konstrukcyjnych – nasze realizacje prac alpinistycznych obejmowały i obejmują różne zakresy działań. Są to między innymi liczne usługi wysokościowe, a także montaż linii produkcyjnych. Montaż konstrukcji polega na wybudowaniu odpowiedniego stelaża, na którym w bezpieczny sposób będzie można wykonywać różnego rodzaju prace na wysokości. Jest to także montaż szkieletów, które wykorzystane mogą być jako podstawa budowy obiektów, takich jak hale czy targi. Dzięki zastosowaniu stali, proces montażu konstrukcji jest prostszy i dużo tańszy.

Jak działa demontaż konstrukcji?

Konstrukcje, niezależnie od tego, czy są wykorzystane do prac na wysokości, czy też funkcjonują jako szkielety tymczasowych obiektów, trzeba będzie kiedyś zdemontować. Jest to praca pełna wyzwań i do jej wykonania należy zatrudnić specjalistyczną ekipę. Rozbiórka konstrukcji stalowych wymaga również znajomości technik, jakie zostały użyte do jej montażu. Umiejętność rozpoznania połączeń czy metod osadzenia konstrukcji znacząco wpływa na efektywność prac i profesjonalność ich wykonania. Należy także dobrać odpowiednią metodę do wysokości budynku – przy stosunkowo małych konstrukcjach używa się niewielkich maszyn wyposażonych w specjalne szczęki, natomiast budynki wysokie wymagają już użycia nieco bardziej specjalistycznych maszyn budowlanych, wyposażonych w przedłużone ramię i szczęki do cięcia stali.

Demontażowi podlegają między innymi hale i magazyny, linie przemysłowe technologiczne oraz produkcyjne, oraz oczywiście konstrukcje budowlane, które pozwalają pracować na wysokości.

Montaż i demontaż konstrukcji stalowej to robota dla profesjonalistów

Aby zamontować i zdemontować konstrukcję stalową, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Zarówno montaż, jak i demontaż konstrukcji stalowej angażuje do pracy kilka osób i jest to proces, który wymaga czasu – jednak przy zaangażowaniu profesjonalnej ekipy, czynność ta będzie wykonana sprawnie i szybko. Być może zastanawiasz się ile kosztuje montaż konstrukcji stalowych – cena jak zwykle uzależniona jest od wielkości inwestycji i stopnia skomplikowania. Nasza firma posiada konkurencyjną ofertę, prezentującą najwyższą jakość proponowanych usług. Natomiast, jeśli wpiszesz w wyszukiwarkę zapytanie „montaż konstrukcji stalowych cena”, możesz dowiedzieć się, że stawka liczona jest często w kilogramach lub centymetrach powierzchni konstrukcji. Natomiast koszt całego przedsięwzięcia zależy od wielu czynników – zapraszamy do kontaktu, a przedstawimy Państwu odpowiednią wycenę.